Search: Site   Web

2012 All-league football teams

OCVARSITY.COM

2012 ALL-LEAGUE FOOTBALL TEAMS

The following all-league teams have also already been published in the Register's OCVarsity section:

ACADEMY LEAGUE

Offensive MVP – Oscar Gomez, St. Margaret’s, So.

Defensive MVP – Andrew Torok, St. Margaret’s, Sr.

Lineman of the Year – Alex Waller, St. Margaret’s, Sr.

Kicker of the Year – Charlie Beall, St. Margaret’s, So.

Coach of the Year – Rod Baltau, St. Margaret’s

First team: Alex Waller, St. Margaret’s, Sr.; Brandon Suchand, St. Margaret’s, Sr.; Andrew Torok, St. Margaret’s, Sr.; David Walters, St. Margaret’s, Sr.; Chase McClure, St. Margaret’s, Sr.; Jameson Edwards, St. Margaret’s, Jr.; Josh Davis, St. Margaret’s, Jr.; Oscar Gomez, St. Margaret’s, So.; Jake Roque, Brethren Christian, Sr.; Hunter Burleson, Brethren Christian, So.; Austin Gorrell, Brethren Christian, Jr.; Brandon Bryson, Brethren Christian, So.; Jake McInally, Brethren Christian, Jr.; Anthony Moore, Brethren Christian, Jr.; Jared Fuga, Brethren Christian, Jr.; Stephen Keenan, Brethren Christian, Sr.; Riley Tooker, Crean Lutheran, Sr.; Teddy Hung, Crean Lutheran, Sr.; Daniel Kuntz, Crean Lutheran, Sr.; Tommy McMillian, Crean Lutheran, Sr.; Joe Melita, Sage Hill, Sr.; Thomas Fenner, Sage Hill, Sr.; Nick Francoeur, Sage Hill, Sr.; Harrison Ray, Sage Hill, Sr.

CENTURY LEAGUE

Player of the Year: Meki Tafuna, Villa Park

Offensive Player of the Year: Jack Gilchrist, Foothill

Defensive Player of the Year: Jullian Moss, Foothill

Back of the Year: Troy Poole, Esperanza

Special Teams Player of the Year: Jarrell Moss, Foothill

Lineman of the Year: Luis Vecchio, Villa Park

First team: Adam Ceja, Brea Olina; Derek Anderson, Brea Olinda; Josh Vizcaya, Brea Olinda; Lorenzo Marks, Brea Olinda; Chris Prescott, Canyon; Cory Elsasser, Canyon, Cory Wildhagen, El Dorado; Isaac Chang, El Dorado; Paul Robertson, El Dorado; Hayden Dunn, El Dorado; Edwin Guevara, El Modena; Noah Phillips, El Modena; Austin Steele, Esperanza; Garrett Sweetser, Esperanza; Joey Toma, Esperanza; Spencer Toomey, Esperanza; Andre Jones, Foothill; Bobby Okereke, Foothill; Cole Major, Foothill; Garrett McNamara, Foothill, Kenny Hershberger, Foothill; Sean Pihl, Foothill; Mike Harlin, Villa Park; Dimitri Medenas, Villa Park; Dustin Harrison, Villa Park; Dylan Osborne, Villa Park; Grant Klasna, Villa Park; Jason Sanders, Villa Park; Justin Mottram, Villa Park; Nick Whitton, Villa Park.

EMPIRE LEAGUE

MVP – Edward Tandy, Tustin, Sr.

Offensive Player of the Year – Terence Martinez, Tustin, Sr.

Defensive Player of the Year – David Maka, Tustin, Sr.

Special Teams Player of the Year – Jesse Gonzalez, Valencia, Sr.

Lineman of the Year – Mike Sota, Valencia, Jr.

First team offense: Jake Brito, Cypress, Sr.; Quinton Pounds, Cypress, Soph.; Nathan Trent, Kennedy, Jr.; Bradley Odell, Pacifica, Sr.; Nicholas Howard Pacific, Jr.; Davonte Young, Tustin, Sr.; Marshaun Daniel, Tustin, Sr.; Michael Cooper, Tustin, Jr.; Jesse Godoy, Valencia, Sr.; Eduardo Diaz, Valencia, Sr.; Jon Talamoni, Valencia, Sr.; Shad Pace, Yorba Linda, Sr.; Patrick Holt, Yorba Linda, Sr.; Brandon Summers, Yorba Linda, Sr.

First team defense: Nate Mills, Cypress, Sr.; Darlveun Nolan, Cypress, Sr.; Justin Minor, Kennedy, Jr.; Trever Brown, Pacifica, Jr.; Michael Gehres, Pacifica, Sr.; Diontre Rodriguez, Tustin, Sr.; Raymen Rivera, Tustin, Sr.; George Wilson, Tustin, Soph.; Skot Rounds, Tustin, Sr.; Gabriel Perez, Valencia, Sr.; Hayden Keefe, Valencia, Sr.; Jake Watkins, Valencia, Soph.; Lorenzo Ruiz, Yorba Linda, Sr.; Austin Thomas, Yorba Linda, Sr.

Second team offense: Nolan Stephenson, Cypress, Sr.; Darius Miles, Kennedy, Sr.; Joe Hansberry, Kennedy, Jr.; Korey Peterson, Pacifica, Sr.; Vince Nguyen, Pacifica, Sr.; Ivan Lopez, Tustin, Soph.; Daron Minnix, Tustin, Jr.; Kaleb Veletaloola, Tustin, Jr.; Henderson Williams, Tustin, Sr.; Mack Montoya, Tustin, Sr.; Levi Perez, Valencia, Sr.; Frankie Jorquez, Western, Jr.; Nate Klinkenberg, Yorba Linda, Sr.; Matt Barr, Yorba Linda, Sr.

Second team defense: Jahliyl Mayhand, Cypress, Jr.; Eugene Lee, Kennedy, Sr.; Sam Clark, Kennedy Jr.; Oscar Villalobos, Pacifica, Sr.; Joshua Nauls, Pacifica, Jr.; Robert Garcia, Valencia, Sr.; Jack Van Dam, Valencia, Sr.; Zach Sawtelle, Valencia, Soph.; Anthony Ojelabi, Western, Jr.; Lafaele Masaniai, Western, Jr.; Cody Rutledge, Western, Jr.; Kyle Manliguis, Western, Sr.; Dillian Cazares, Yorba Linda, Jr.; Ryan Magarian, Yorba Linda, Jr.

FREEWAY LEAGUE

MVP – Greg Gaines, La Habra, Jr.

Offensive Player of the Year – Dallas Parent, Troy, Sr.

Defensive Player of the Year – Julian Melendrez, La Habra, Sr.

First Team – Deven Boston, Buena Park, Jr.; Jesse Gomez, Buena Park, Jr.; Jaylinn Hawkins, Buena Park, So.; Drake Kieler, Buena Park, Sr.; Jesus Nodarse, Fullerton, Sr.; Alan Prieto, Fullerton, Sr.; Cody Takkinen, Fullerton, Jr.; Zach Bretoi, La Habra, Jr.; Alex Bush, La Habra, Jr.; Christian Casas, La Habra, Jr.; Michael DeArmond, La Habra, Sr.; Mike Ellis, La Habra, Sr.; Casy Martin, La Habra, Jr.; Julian Melendrez, La Habra, Sr.; Andrew Sagiao, La Habra, Sr.; Sean Sparling, La Habra, Sr.; Uche Anusiem, Sonora, Sr.; Brandon Chandler, Sonora, Sr.; Kyle Mahlstede, Sonora, Sr.; Nathan Miranda, Sonora, Sr.; Dustin Sanford, Sonora, Sr.; Brandon Choi, Sunny Hills, Sr.; Matt Kim, Sunny Hills, Sr.; Nathan Fleming, Troy, Sr.; Diego Iturburo, Troy, Sr.; Charles Kim, Troy, Sr.; Trent Matthews, Troy, Sr.; Nick Mora, Troy, Sr.; Dallas Parent, Troy, Sr.; Harold Rochester, Troy, Sr.

Second Team – Richie Cabral, Buena Park, Jr.; Lamaine Timms, Buena Park, Jr.; Hakeem Williams, Buena Park, Sr.; Deryck Fletcher, Fullerton, Jr.; Matt Hall, Fullerton, Jr.; Luke Gomez, La Habra, Sr.; Hector Islas, La Habra, Sr.; Adrian Lomelli, La Habra, Jr.; Noah Massman, La Habra, Jr.; Sebastian Salinas, La Habra, Jr.; Jake Tourville, La Habra, Jr.; Salvador Chavez, Sonora, Sr.; Jacob Kent, Sonora, Jr.; Matthew Villasenor, Sonora, Sr.; Joshua Volen, Sonora, Sr.; Patrick Murano, Sunny Hills, Jr.; Kyle Blumer, Troy, Jr.; Joey Gutierrez, Troy, Sr.; Corey Irwin, Troy, Sr.; Nick Smith, Troy, Sr.; Dominic Vaccher, Troy, So.

GOLDEN WEST LEAGUE

MVP: David Perkins, Segerstrom, Sr.

Offensive Player of the Year: Steven Anderson, Westminster, Sr.

Defensive Players of the Year: Myron Aiava, Westminster, Sr.; Brad Tiliaia, Santa Ana, Sr.

Linemen of the Year: Elias Lopez, Westminster, Sr.

First team: Aaron Aguilar, Orange, Jr.; Matt Alvarez, Westminster, Sr.; Sam Balandran, Westminster, Sr.; Saul Becerra, Westminster, Jr.; Chris DeLeon, Orange, Sr.; Andrew Doan, Segerstrom, Sr.; Kiona Drayton, Segerstrom, Sr.; Anthony Farias, Santa Ana, Sr.; David Fludd, Westminster, Sr.; Malcolm Gray, Orange, Sr.; Benjamin Lopez, Segerstrom, Jr.; Luis Macias, Santa Ana, Sr.; Jesus Martinez, Westminster, Sr.; Gilbert Meza, Segerstrom, Sr.; Christian Negrete, Ocean View, Sr.; Connor O’Shea, Loara, Sr.; Evan Perzanowski, Ocean View, Jr.; Andres Ramirez, Loara, Jr.; Bradley Remsen, Loara, Sr.; Sonny Roa, Segerstrom, Sr.; Ray Soria, Ocean View, Sr.; Alani Speiser, Ocean View, Sr.; Daniel Thomsen, Westminster, Jr.

GARDEN GROVE LEAGUE

Co-League MVP – Josh Huff, Garden Grove, Sr.; Jerry Saldivar, Los Amigos, Sr.

Offensive MVP – Angel Martinez, Garden Grove, Sr.

Defensive MVP – Bryan Quexel, Garden Grove, Jr.

Lineman of the Year – Maze Masoe, Garden Grove, Sr.

Coach of the Year – Willy Puga, Garden Grove

First team offense: Christian Rodriguez, Garden Grove, Jr.; Alafou Sauta, Rancho Alamitos, Sr.; Jeremiah Ailes, Garden Grove, Sr.; Dean Monge, Los Amigos, Jr.; Luis Sagrero, Los Amigos, Sr.; Francisco Andrade, Rancho Alamitos, Sr.; Ivan Pantaleon, Santiago, So.; Setrag Cherchian, Garden Grove, Sr.; Michael Allen, Bolsa Grande, So.; Manny Maravilla, Bolsa Grande, Jr.; Robert Torres, Rancho Alamitos, Sr.; Noe Perez, Los Amigos, Sr.; Austen Christian, Garden Grove, So.; Franklin San Nicolas, Santiago, Jr.; Ardle Tenorio, La Quinta, Sr.; Al Tran, La Quinta, Sr.; CJ Del Real, Garden Grove, Sr.; Fa’anati Fiaseu, Rancho Alamitos, Jr.; Sione Masoe, Garden Grove, Jr.; Vincent Dinh, La Quinta, Sr.; Michael Arteaga, Santiago, Jr.; Izaak Barragan, Santiago, Jr.; Anthony Magana, Los Amigos, Jr.; Don Tran, La Quinta, Sr.

First team defense: Xavier Payan, Rancho Alamitos, Sr.; Alonzo Montes De Oca, Los Amigos, Jr.; Gerardo Rodarte, Garden Grove, So.; Martin Bui, Santiago, Sr.; Mahe Liava’a, Garden Grove, Sr.; Oscar Perez, La Quinta, Sr.; Gary Lemus, Rancho Alamitos, Sr.; David Nunez, Los Amigos, Sr.; Keanu Duquet, Rancho Alamitos, Sr.; Danny Ocampo, Garden Grove, Jr.; Daniel Olague, Los Amigos, Sr.; Joshua Vasquez, Garden Grove, Sr.; Kevin Salazar, Santiago, Sr.; Alan Marroquin, La Quinta, Jr.; Ricky Torres, Los Amigos, Sr.; Alex Guizar, La Quinta, Sr.; Semaj Bilal, Garden Grove, Sr.; Louie Alcocer, Rancho Alamitos, Sr.; Angel Palencia, Los Amigos, Sr.; Michael Marquez, Bolsa Grande, Sr.; Alejandro Ceja, Garden Grove, So.; Jose Valenzuela, Rancho Alamitos, Sr.; Isai Chavez, Santiago, Sr.; Miguel Lopez, Los Amigos, Jr.; Gabe Carillo, Garden Grove, Sr.; Adrian Valencia, Rancho Alamitos, Sr.; Eric Hernandez, Los Amigos, Jr.; Falani Fiaseu, Rancho Alamitos, Sr.; Andy Tang, Santiago, Jr.

ORANGE LEAGUE

MVP – Joe Mohr, Valley, Sr.

Offensive Player of the Year – Taj Ashmeade, Katella, Sr.

Defensive Player of the year – Joseph Inda, Katella, Sr.

Back of the Year – Alex Hernandez, Katella, Sr.

Lineman of the Year – Oziel Alba, Katella, Sr.

All Purpose – Robert Rosendez, Katella, Sr.

Sportsmanship Award – Savanna

First team – Joshua Tafoya, Anaheim, Jr.; Rico Kindle, Anaheim, Sr.; David Rivera, Anaheim, Sr.; Goliath Gaddy, Anaheim, Jr.; Lino Farias, Century, Sr.; Juan Terrazas, Century, Jr.; Ricky Cobian, Katella, Sr.; Joseph Rivera, Katella, Sr.; Adman Aguyo, Katella, Sr.; Omar Guillen, Katella, Sr.; David Zavala, Katella, Jr.; Ivan Montano, Katella, Sr.; Jose Bermejo, Katella, Jr.; Jose Rodriguez, Katella, Sr.; Adeel Akbar, Magnolia, Jr.; Jamal Scott, Magnolia, Jr.; Sikoti Tavake, Magnolia, Jr.; Jonathan Thomas, Savanna, Sr.; David Griffin, Savanna, Sr.; David Del Muro, Valley, Sr.; Steven Durette, Valley, Sr.; Eduardo Atilano, Valley, Sr.; Daniel Salgado, Valley, Jr.; Daniel Gutierrez, Valley, Sr.; Daniel Nieto, Valley, Sr.

Second team – Albert Herrera, Anaheim, Sr.; Hayden Stillman, Anaheim, Sr.; Sergio Medina, Anaheim, Sr.; Jason Ortiz, Anaheim, So.; Eduardo Caudillo, Century, Jr.; Luis Cuadros, Century, Jr.; Brandon Gachuzo, Century, Sr.; Lorenzo Gutierrez, Century, Sr.; Benjamin Cobb, Katella, Jr.; Steve Rivera, Katella, So.; James Lawson, Katella, Sr.; Donovan Baker, Katella, Jr.; Vito Gamino, Magnolia, Sr.; Fernando Vergera, Magnolia, Sr.; Larry Cooper, Magnolia, Jr.; Allan Ombina, Magnolia, Jr.; Jesus Pancardo, Savanna, Sr.; David Fonua, Savanna, Jr.; Sahid Fullah, Savanna, So.; Pedro Moreno, Savanna, Sr.; Abraham Tapia, Valley, Sr.; Imran Rahimi, Valley, Jr.; Issac Guererro, Valley, Jr.; Gary Trujillo, Valley, Sr.

ORANGE COAST LEAGUE

MVP – Drake Martinez, Laguna Beach, Sr.

Offensive Player of the Year – Robert Murtha, Estancia, Sr.

Co-Defensive Players of the Year - Blake Hester, Laguna Beach, Sr.; Colby Koste, Estancia, Sr.

Lineman of the Year – Spencer Anderson, Laguna Beach, Sr.

Special Teams Player of the Year – Robbie McInerny, Laguna Beach, Sr.

First team: Robert Clemons, Laguna Beach, Sr.; Nathan Lancaster, Laguna Beach, Jr.; Larry Stewart, Laguna Beach, Sr.; Adam Farsheed, Laguna Beach, Sr.; Steven Harrison, Laguna Beach, Sr.; Joseph Casey, Laguna Beach, Sr.; Delon’Te Haywood, Estancia, Sr.; Levi Stillman, Estancia, Sr.; Brad Wilson, Estancia, Sr.; Ben Beck, Estancia, Sr.; Michael Hubbard, Estancia, Soph.; Salvador Gerevera, Godinez, Sr.; Raul Silva, Godinez, Sr.; Jose O’Campo, Godinez, Sr.; Jonathan Guadarrama, Godinez, Sr.; A. McCormick, Costa Mesa, Sr.; N. Jeyarajah, Costa Mesa, Sr.; O. Crenshaw, Costa Mesa, Jr.; Richard Valeriano, Saddleback, Sr.; Christian Farias, Saddleback, Sr.; Colin Kearon, Calvary Chapel, Sr.; Danny Mattero, Calvary Chapel, Jr.

OLYMPIC LEAGUE

Offensive MVP – Josh Amodeo, Village Christian, Sr.

Defensive MVP – Dylan Murphy, Whittier Christian, Jr.

Lineman MVP – Jacob Hughes, Whittier Christian, Sr.

First team: Alex Alcala, Heritage Christian, So.; Will Richardson, Heritage Christian, Sr.; Nico Dobbs, Maranatha, Sr.; Troy French, Maranatha, Sr.; Matt Hall, Maranatha, Jr.; Reid Pike, Maranatha, Sr.; Omar Younger, Maranatha, Sr.; Brandon Bynum, Valley Christian, Sr.; Clayton Granch, Valley Christian, Sr.; Anthony Paul, Village Christian, Sr.; John Amodeo, Village Christian, Sr.; Ryan Canino, Village Christian, Sr.; Isaiah Crane, Village Christian, Sr.; Matt Garcia, Village Christian, Sr.; Nick Hamilton, Village Christian, Sr.; Luke Rawlings, Village Christian, Sr.; Cody Bronkar, Whittier Christian, Sr.; Ryan Esslinger, Whittier Christian, Jr.; Jacob Huges, Whittier Christian, Sr.; JP Marquez, Whittier Christian, Sr.; Dylan Murphy, Whittier Christian, Jr.; Matt Triviso, Whittier Christian, Jr.

PACIFIC COAST LEAGUE

MVP: Cayman Carter, Corona del Mar, Sr.

Offensive MVP: Kevin Norman, Northwood, Sr.

Defensive MVPs: Alex Moore, Corona del Mar, Jr.; Joe Dunleavy, Northwood, Sr.

Kicker of the Year: Grif Amies, Corona del Mar, Sr.

First team: Kosta Fujita, Beckman, Sr.; Kenneth Chen, Beckman, Sr.; Jacob Lehner, Beckman, Sr.; Giovanni Gentosi, CdM, Jr; Troy Reese, CdM, Sr.; Tim Reinhardt, CdM, Sr.; Ryan Griffin, CdM, Sr.; Kai Wilson, CdM, Sr.; Greg Williford, CdM, Sr.; Michael Martinez, CdM, Sr.; Gary Renteria, Irvine, Jr; David Cota, Irvine, Sr.; Christian McCrossan, Irvine, Sr.; Jonathan Albright, Northwood, Sr.; Matt Blackburn, Northwood, Sr.; Charlie Bollard, Northwood, Sr.; Addison Damasco, Northwood, Jr; Wayne Lu, University, Sr.; Jassiem Jenkins, University, Sr.; Austin Defreitas, Woodbridge, Jr.; David Patterson, Woodbridge, Sr.; Tyler Branin, Woodbridge, Jr.; Phillip Hong, Woodbridge, Jr.; Zach Rusick, Woodbridge, Sr.

SAN JOAQUIN LEAGUE

Player of the Year: Forrest Lohman, Saddleback Valley Christian  

Offensive Player of the Year: Bobby Varnadoe, Fairmont Prep

Defensive Player of the Year: Luke Stevens, Capistrano Valley Christian

First team: Lionel Wiggins, Fairmont Prep; Jon Harvey, Saddleback Valley Christian; Michael Eastin, Saddleback Valley Christian; Gary Weiss, Saddleback Valley Christian; Ben Sukut, Capistrano Valley Christian; Riley Babick, Capistrano Valley Christian; Joseph Brinkis, Capistrano Valley Christian; Derek Lewis, Santa Clarita Christian; Dan Blake, Santa Clarita Christian.

SEA VIEW LEAGUE

MVPs: Devon Vise, Dana Hills, Sr.; Will King, Laguna Hills, Sr.

Defensive Players of the Year: Jeff Shott, Capo Valley, Sr,; Matthew Slade, Dana Hills, Sr.; Will Sedgwick, Laguna Hills, So.

Offensive Players of the Year: Nathan Cole, Aliso Niguel, Sr, Mason Dossey, Capistrano Valley, Sr.; Kevin Cunningham, Laguna Hills, Sr.

Special Teams Players of the Year: Phillip O'Shea, Capo Valley, Jr.; Derek Perez, Laguna Hills, Sr.

First team offense: Matt Gordon, Capo Valley, Jr.; Edward Lung, Capo Valley, Sr.; Cole Robinson, Capo Valley, Sr.; Marcus Hughes, Dana Hills, Sr.; Devin Rizzo-Foden, Dana Hills, Sr.; Brian Scott, Dana Hills, So.; Logan Warren, Dana Hills, Sr.; Carlos Torres, Laguna Hills, Sr.; Scott Hoover, San Juan Hills, Sr.; Kyle Mucerino, San Juan Hills, Sr.
First team defense: Alijah Arnold, Aliso Niguel, Sr.; Matt Dickman, Capo Valley, Sr.; Adam Gordon, Capo Valley, So.; Dylan Mathews, Capo Valley, Sr.; Nigel Crosby, Dana Hills, Sr.; Justin Scott, Dana Hills, Jr.; Ryan Denton, Laguna Hills, Sr.; Peter Eggert, Laguna Hills, Sr.; Jayson Rivera, Laguna Hills, Sr.; Adam Salcido, Laguna Hills, Sr.; Breenen Walsh, San Juan Hills, Jr.; Jack Webster, San Juan Hills, Sr.

SUNSET LEAGUE

MVP: Derek Baljeu, Edison, Sr.

Offensive Player of the year: Tala Teaupa, Newport Harbor, Sr.

Defensive Player of the year: Alejandro Perez, Edison, Sr.

Offensive Backs of the year: Alek Torgersen, Edison, Sr.; Chris d'Entremount, Fountain Valley, Sr.

Defensive Back of the year: Dylan Luther, Edison, Sr.

Offensive Linemen of the year: Miah Frost, Edison, Sr.; Adam Khouri, Huntington Beach, Sr.

Defensive Linemen of the year: Trenton Aschoff, Edison, Sr.; Ramsey Hufford, Newport Harbor, Jr.

First team: Garrett Garcia, Edison, Sr.; Donald Rice, Edison, Sr; Elijah Herrera, Edison, Sr.; Marquis Ross, Edison, Sr.; Tico Fuga, Edison, Jr.; Trevor Borkowski, Edison, Sr.; Robert Reyes, Edison, Sr.; Boomer Sosebee, Edison, Jr.; Landon Gyulay, Newport Harbor, Sr.; Quest Truxton, Newport Harbor, Jr.; Marty Taylor, Newport Harbor, Sr.; Zach Cornwell, Newport Harbor, Sr.; Derek Kula, Newport Harbor, Sr.; Cole Norris, Newport Harbor,, So.; Kai Ross, Huntington Beach, Jr.; Milo Aviles, Huntington Beach, Sr.; Sebastian DeMartini, Huntington Beach, Sr.; Matt Tavakoli, Huntington Beach, Jr.; Jeff Weiderkehr, Huntington Beach, Sr.; Cody Marshall, Los Alamitos, Sr.; Dan Szechy, Los Alamitos, Sr.; Kevin Small, Los Alamitos, Sr.; Garrett King, Los Alamitos, Sr.; Wyatt Christiansen, Fountain Valley, Sr.; JD Hinnant, Fountain Valley, Sr.; Tyler Argy, Fountain Valley, Sr.; Izak Faoa, Marina, Sr.; James Myers, Marina, Jr.

SOUTH COAST

MOST VALUABLE PLAYER: Max Redfield, Mission Viejo

OFFENSIVE PLAYER OF THE YEAR: Conner Manning, El Toro

DEFENSIVE PLAYER OF THE YEAR: Garrett Marino, Mission Viejo

First team offense: Zachary Cody, Trabuco Hills; Dominic Collins, El Toro; Ian Fieber, Mission Viejo; Jacob Funari, El Toro; Sean Harlow, San Clemente; Jordan John, Mission Viejo; J.T. Land, Trabuco Hills; Daniel Marx, Mission Viejo; Bret Miller, San Clemente; Sean Modster, Mission Viejo; Alex Suchesk, Mission Viejo; Nate Tago, Tesoro; Parker Wells, Tesoro; Cody White, El Toro.

First team defense: Ryan Alvarez, San Clemente; Danny Antonson, Mission Viejo; Christian Bailey, San Clemente; Gabe Cerda, El Toro; Nich Crouch, Tesoro; Jordan Dominguez, Mission Viejo; Nick Leduc, Trabuco Hills; Jeff Nelson, El Toro; Alec Shoffeit, El Toro; Chazz Roberts, Tesoro; Alex Staff, Trabuco Hills; Jackson Stoddard, Mission Viejo.

TRINITY LEAGUE

CO-MVPs – Darren Walker, St. John Bosco, Sr.; Thomas Duarte, Mater Dei, Sr.

Most Valuable Offense – Nico Falah, St. John Bosco, Sr.;River Cracraft, Santa Margarita, Sr.

Most Valuable Defense – Chandler Leniu, St. John Bosco, Jr.; J.C. Genova, Mater Dei, Sr.

Most Valuable Lineman – Damien Mama, St. John Bosco, Jr.; Dane Crane, Santa Margarita, Sr.

First team Offense: Emery Sefo, St. John Bosco, Jr.; Josh Rosen, St. John Bosco, So.; Nick Lehman, St. John Bosco, Sr.; AJ Holman, St. John Bosco, Sr.; David Bright, Mater Dei, Sr.; Jameson Field, Mater Dei, Sr.; Treavon Coley, Mater Dei, Sr.; Riley Sorenson, Santa Margarita, Sr.; Ryan Wolpin, Santa Margarita, Sr.; Nick Robinson, JSerra, So.; Dante Pettis, JSerra, Jr.; John Lopez, Orange Lutheran, Sr.; Tavi Jimmerson, Orange Lutheran, Sr.; Nick Difilippo, Servite, Jr.; Neil Pau’u, Servite, Jr.; Greg Bucilla, JSerra, Sr.

First team Defense: Ivan Martinez, St. John Bosco, Jr.; Malik Dorton, St. John Bosco, Jr.; Jaleel Wadood, St. John Bosco, Jr.; Naijiel Hale, St. John Bosco, Jr.; Jonathan Lockett, Mater Dei, Jr.; Malik McMorris, Mater Dei, So.; Ben Humphreys, Mater Dei, So.; R.J. Mazolewski, Santa Margarita, Sr.; Connor O’Brien, Santa Margarita, Sr.; Taro Doone, JSerra, Sr.; Casey Eugenio, JSerra, Jr.; Kodiak Brush, Orange Lutheran, Sr.; Aisea Tongulava, Orange Lutheran, Jr.; Austin Pyka, Servite, Sr.; Manaitovini Pau’u, Servite, Sr.; Reid Budrovich, St. John Bosco, Jr.

Second team offense: Shay Fields, St. John Bosco, Jr.; Lonell Woodhouse, St. John Bosco, Jr.; Elijah Zabludoff, St. John Bosco, Jr.; Nikolas Little, Mater Dei, Sr.; Justin Allen, Mater Dei, Jr.; Addison Ooms, Mater Dei, Jr.; Kyle Sweet, Santa Margarita, So.; Ryan Kilander, Santa Margarita, Jr.; Frank DiPietro, Santa Margarita, Sr.; Ethan Aguayo, JSerra, So.; Tucker Johnson, JSerra, Sr.; Colin Sutton, Orange Lutheran, Sr.; Adam Connette, Orange Lutheran, Jr.; Tony Brown, Servite, So.; Travis Walker, Servite, So.

Second team defense: Aaron Laut, St. John Bosco, Sr.; Elijah Lopez, St. John Bosco, Sr.; Chandler Hawkins, St. John Bosco, Jr.; Johnny Johnson, Mater Dei, Jr.; Laupule Moaliitele, Mater Dei, Sr.; Grant Moore, Mater Dei, Jr.; Sammy Gibbs, Santa Margarita, Sr.; Nick Begg, Santa Margarita, Sr.; Tony Bone, Santa Margarita, Sr.; Parker Godfrey, JSerra, So.; Anthony Hickey, JSerra, Sr.; Kyle Steckler, Orange Lutheran, Sr.; Keisean Lucier-South, Orange Lutheran, So.; Joel Foy, Servite, Sr.; James Ferraro, Servite, Sr.


See archived 'Sports' stories »
 
Ads by Google


Jobs
Autos
Real Estate
Classifieds
ADVERTISEMENT 
Search Players


ADVERTISEMENT 
Baseball:

Pacifica 3, Valencia 6 - 7th Inns - Completed

Volleyball:

Saddleback Valley Christian 25, Arrowhead Christian 13 - 3rd Set - Completed

Volleyball:

Santa Ana Valley 1, Magnolia 3 - 4th Set - Completed

Baseball:

Northwood 1, Yorba Linda 2 - 7th Inns - Completed

Baseball:

El Camino/Sacramento 0, Yorba Linda 7 - 7th Inns - Completed

Baseball:

JSerra 1, Mater Dei 0 - 4th Inns - Completed

Volleyball:

Irvine 25, Woodbridge 18 - 3rd Set - Completed

Softball:

Irvine 11, Corona del Mar 1 - 6th Inns - Completed

Baseball:

Roosevelt (Corona) 4, Yorba Linda 7 - 7th Inns - Completed

Volleyball:

Mater Dei 0, Servite 3 - 3rd Set - Completed