BOYS
Academy League Finals
Team Results
1. Sage Hill 149; 2. Crean Lutheran 102; 3. Whitney 99; 4. Oxford Academy 80; 5. St. Margaret’s 70; 6. Calvary Chapel/Downey 23
Individual Results
200 medley relay (1:47.00) – Sage Hill 1:42.09; Whitney 1:50.34; Crean Lutheran 1:51.05
200 free (1:47.50) – Eskander (Oxford Academy) 1:56.06; Drobenko (Sage Hill) 1:56.57; Lew (Crean Lutheran) 1:59.91
200 IM (2:02.90) – Chao (Crean Lutheran) 1:58.01; Schreiber (Sage Hill) 1:59.21; Vovan (Sage Hill) 2:16.86
50 free (23.20) – Miller (Sage Hill) 23.23; Bauer (Oxford Academy) 23.61; Manivannan (Whitney) 23.77
100 fly (55.90) – Polakoff (Sage Hill) 53.89; Chao (Crean Lutheran) 55.75; Lam (Whitney) 1:01.66
100 free (49.90) – Miller (Sage Hill) 51.37; Sun (Crean Lutheran) 52.73; Lew (Crean Lutheran) 52.74
500 free (4:54.50) – Drobenko (Sage Hill) 5:22.85; Whiting (St. Margaret’s) 5:34.68; Kim (Oxford Academy) 5:37.97
200 free relay (1:36.00) – Crean Lutheran 1:37.25; Whitney 1:39.03; Sage Hill 1:43.44
100 back (57.80) – Polakoff (Sage Hill) 55.04; Vovan (Sage Hill) 59.14; Dang (Whitney) 1:03.97
100 breast (1:03.99) – Schreiber (Sage Hill) 1:00.51; Sun (Crean Lutheran) 1:04.75; Chough (Whitney) 1:10.80
400 free relay (3:30.50) – Sage Hill 3:28.92; Oxford Academy 3:40.99; Whitney 3:52.23
GIRLS SWIMMING
Academy League Finals
Team Results
1. Sage Hill 149; 2. Crean Lutheran 102; 3. Whitney 99; 4. Oxford Academy 80; 5. St. Margaret’s 70; 6. Calvary Chapel/Downey 23
Individual Results
200 medley relay (1:47.00) – Sage Hill 1:42.09; Whitney 1:50.34; Crean Lutheran 1:51.05
200 free (1:47.50) – Eskander (Oxford Academy) 1:56.06; Drobenko (Sage Hill) 1:56.57; Lew (Crean Lutheran) 1:59.91
200 IM (2:02.90) – Chao (Crean Lutheran) 1:58.01; Schreiber (Sage Hill) 1:59.21; Vovan (Sage Hill) 2:16.86
50 free (23.20) – Miller (Sage Hill) 23.23; Bauer (Oxford Academy) 23.61; Manivannan (Whitney) 23.77
100 fly (55.90) – Polakoff (Sage Hill) 53.89; Chao (Crean Lutheran) 55.75; Lam (Whitney) 1:01.66
100 free (49.90) – Miller (Sage Hill) 51.37; Sun (Crean Lutheran) 52.73; Lew (Crean Lutheran) 52.74
500 free (4:54.50) – Drobenko (Sage Hill) 5:22.85; Whiting (St. Margaret’s) 5:34.68; Kim (Oxford Academy) 5:37.97
200 free relay (1:36.00) – Crean Lutheran 1:37.25; Whitney 1:39.03; Sage Hill 1:43.44
100 back (57.80) – Polakoff (Sage Hill) 55.04; Vovan (Sage Hill) 59.14; Dang (Whitney) 1:03.97
100 breast (1:03.99) – Schreiber (Sage Hill) 1:00.51; Sun (Crean Lutheran) 1:04.75; Chough (Whitney) 1:10.80
400 free relay (3:30.50) – Sage Hill 3:28.92; Oxford Academy 3:40.99; Whitney 3:52.23