Search:

Softball playoffs: Updated schedule for all divisions

OCVARSITY.COM

Updated schedule for the CIF-SS softball playoffs.

-------------

Related:

Top seeds earned by Mission Viejo, Savanna

Connolly breaks down the softball playoffs

-------------

SOFTBALL

DIVISION 1

First round, Wednesday
Great Oak 2, Santa Margarita 1

First round, Thursday, 3:15 p.m. unless noted
Long Beach Poly at Santiago/Corona
Los Osos at Chino, Friday
El Modena at Mater Dei
Huntington Beach at Cypress
Edison at West Ranch
King at Lakewood
Yorba Linda at Etiwanda
Los Altos at Murrieta Valley
Kennedy at Los Alamitos
Millikan at Orange Lutheran
Hart at Canyon
Vista Murrieta at Chino Hills
Long Beach Wilson at Norco
Charter Oak at Valencia
Upland at Pacifica

DIVISION 2
First round, Thursday, 3:15 p.m. unless noted
Newbury Park at Mission Viejo
Arlington at Arroyo Grande
Redlands East Valley at Sunny Hills
Rio Mesa at Camarillo
Villa Park at Canyon Springs
Pacifica/Oxnard at South Hills
Aliso Niguel at Citrus Valley
Atascadero at Agoura, 3:30 p.m.
Cajon at Valley View
Moorpark at Foothill
Westlake at La Habra
Paso Robles at Glendora
Fullerton vs. Simi Valley at Royal
Righetti at Oaks Christian
Capistrano Valley at Oxnard
Bonita at Yucaipa

DIVISION 3
First round, Thursday, 3:15 p.m.
Peninsula at Grand Terrace
Tesoro at Irvine
California at Cerritos
Don Lugo vs. St. Paul at York Field (Whittier)
Beaumont at Burbank Burroughs
Laguna Hills at Mira Costa
Santa Fe at Alemany
Fontana at Gahr
La Mirada at Burbank
Bishop Amat at San Jacinto
Northwood at San Clemente
Kaiser at Warren
Hemet at Montclair
Crescenta Valley at Redondo
Norwalk at Notre Dame/Sherman Oaks
Cantwell-Sacred Heart at La Serna
 
DIVISION 4
First round, Thursday, 3:15 p.m.
Heritage Christian at Highland
Monrovia at La Quinta
Apple Valley at Ontario Christian
West Torrance at Temescal Canyon
Valley Christian/Cerritos at Segerstrom
Jurupa Hills at Ramona
El Segundo at South El Monte
Buena at North Torrance
Temple City at Torrance
Patriot at Oak Hills
Arroyo at Santa Monica
Loara at Rialto
Ocean View at La Canada
Palm Desert at Aquinas
Knight at Maranatha
Hawthorne at Dos Pueblos

DIVISION 5
First round, Thursday, 3:15 p.m. unless noted
Rubidoux at St. Bonaventure
Godinez at Lompoc
Victor Valley at Sierra Vista, Friday, 3:15 p.m.
Alhambra vs. Louisville at Pierce College, 4 p.m.
Barstow at San Dimas
Vista del Lago at Edgewood
Rancho Alamitos at Schurr
Morro Bay at Mary Star
Estancia at Garden Grove
La Puente at St. Monica
Nogales at Silverado
Flintridge Sacred Heart at Fillmore
Covina at Montebello
La Quinta at Calvary Chapel/SA
Duarte at Moreno Valley
Nordhoff at Cabrillo/L

DIVISION 6
First round, Wednesday
Vasquez 9, Flintridge Prep 6

First round, Thursday, 3:15 p.m. unless noted
Lone Pine at Savanna
Saddleback Valley Christian at Oxford Academy
Yucca Valley at Bermuda Dunes Desert Christian
Holy Family at Pasadena Poly, Wednesday, 3:30 p.m.
Mesa Grande vs. Alverno at Glendale Sports Complex
Desert Hot Springs at Windward
Downey Calvary Chapel at St. Anthony
Rio Hondo Prep at Webb
Sierra Canyon at Serra
Bloomington Christian at Katella
Desert at Shadow Hills
Anaheim at Crean Lutheran, 4 p.m.
St. Mary's Academy at Chadwick
San Gabriel Mission at Boron
Rancho Mirage at Paraclete
 
DIVISION 7
First round, Thursday, 3:15 p.m. unless noted
Hamilton at Rolling Hills Prep
Noli Indian at Calvary Murrieta
Pacifica Christian at Avalon
Big Pine vs. St. Monica Academy at Brookside Park (Pasadena)
Lucerne Valley at University Prep
Temecula Prep at Upland Christian
Santa Clarita Christian at Coast Union
Providence/Burbank at Santa Clara
Coastal Christian at Faith Baptist
California Lutheran at Immanuel Christian
Bishop Diego at Hesperia Christian
Academy of Careers & Exploration at Lake Arrowhead Christian, 2:30 p.m.
Animo Leadership at San Jacinto Valley Academy
Einstein at Santa Maria Valley Christian, Friday, 4 p.m.
Nuview Bridge at Archer
Academy for Academic Excellence at Grace Brethren


See archived 'Sports' stories »
 


Other Varsity coverage:
Inland Empire
Search Players


Football:

Santa Ana 14, Rancho Christian 52 - 01:01 4th QT - Completed

Football:

Calabasas 35, Capistrano Valley 14 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

St. John Bosco 21, Mater Dei 14 - 00:33 2nd QT - Completed

Football:

Edison 44, La Mirada 24 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

Burbank 21, Yorba Linda 31 - 00:00 4th QT - Completed

Soccer:

El Modena 2, Orange Lutheran 2 - 45:00 2nd Half - Completed

Basketball:

Eisenhower 28, Mater Dei 93 - 02:00 4th QT - Completed

Basketball:

Santa Fe 65, Foothill 53 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

Valencia/Valencia 35, San Clemente 41 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

El Modena 21, Yorba Linda 28 - 00:00 4th QT - Completed