Search:

Baseball playoffs: Thursday's scores, updated schedule

STAFF REPORT

Scores from Thursday's CIF-SS baseball playoffs games and the updated schedule for all of the divisions.

BASEBALL

DIVISION 1

First round
Friday, 3:15 p.m.
Dana Hills at JSerra
Agoura at Loyola
Corona at Marina
Hart vs. Millikan at Blair Field (Long Beach)
Harvard-Westlake at Riverside North
Vista Murrieta at Aliso Niguel
El Dorado at Valencia
Edison at Cypress
Canyon Springs at Orange Lutheran
Huntington Beach at Santiago/Corona
Tustin at Esperanza
Lakewood at Murrieta Mesa
Norco at Chaminade
Mater Dei at West Ranch
Long Beach Wilson at Oaks Christian
Kennedy at El Toro

DIVISION 2
First round, Thursday
South Hills 4, Mayfair 0
Paramount 3, Moorpark 0
Carter 7, Etiwanda 6 (8)
Foothill 4, San Juan Hills 3 (11)
Damien 4, Royal 1
Oxnard 7, Crescenta Valley 0
Santa Barbara 1, Bellflower 0
Mission Viejo 4, Downey 3 (10)
Villa Park 8, Bonita 1
Dos Pueblos 13,Arcadia 2
Rio Mesa 8, Cerritos 2
Yucaipa 8, Simi Valley 7 (8)
La Mirada 1, Ayala 0
Rancho Cucamonga 6, Burroughs/Burbank 3
Redlands East Valley 5, Trabuco Hills 4
Gahr 6, Buena 0

Second round
Tuesday, 3:15 p.m.
South Hills at Paramount
Carter at Foothill
Damien at Oxnard
Mission Viejo at Santa Barbara
Dos Pueblos at Villa Park
Rio Mesa at Yucaipa
La Mirada at Rancho Cucamonga
Gahr at Redlands East Valley

DIVISION 3
First round, Thursday
Walnut 3, La Quinta 1
Knight 2, Ocean View 1

DIVISION 4
First round, Thursday
Patriot 6, Don Lugo 3
Laguna Beach 4, Savanna 2
California 5, Schurr 4
Torrance 4, Fullerton 1
San Gorgonio 6, Victor Valley 3
Sultana 11, Summit 10
Katella 2, La Sierra 0
St. Bonaventure 3, Alhambra 1
El Rancho 4, West Torrance 1
Apple Valley 5, Barstow 4
Montebello 10, Calvary Chapel/Santa Ana 1
Century 9, Troy 0
Santa Fe 5, Grace Brethren 0
Ramona 14, Granite Hills 7
Kaiser 6, Sonora 5

First round
Friday, 3:15 p.m.
Rialto at Alta Loma

Second round, Tuesday, 3:15 p.m.
Laguna Beach at Patriot
California at Torrance
Sultana at San Gorgonio
St. Bonaventure at Katella
Apple Valley at El Rancho
Montebello at Century
Alta Loma at Santa Fe OR Santa Fe at Rialto
Ramona at Kaiser

DIVISION 5
First round
Friday, 3:15 p.m.
Whittier Christian at Woodcrest Christian
Saddleback Valley Christian at South El Monte
Santa Ynez at Sierra Canyon
Vista del Lago at Shadow Hills
Aquinas at Sierra Vista
Tahquitz at Maranatha
Bishop Montgomery at Ganesha
Campbell Hall at Monrovia
Lompoc at Village Christian
Windward at Banning
Temple City at Capistrano Valley Christian
Rancho Mirage at Citrus Hill
Ontario Christian at Cantwell-Sacred Heart
Garey at San Marino
Baldwin Park at Lompoc Cabrillo
Rubidoux at Paraclete

DIVISION 6
First round, Thursday
Sage Hill 3, Silver Valley 0
Temecula Prep 7, Desert Christian/Bermuda Dunes 1
Santa Paula 25, Upland Christian 0
Lone Pine 3, Dunn 0
Salesian 11, Vasquez 4
Rancho Christian 16, California Lutheran 0
Providence/Burbank 3, St. Margaret's 2 (8)
Flintridge Prep 28, Joshua Springs 0
Calvary Murrieta 17, St. Genevieve 3
Rio Hondo Prep 1, Fillmore 0
Redlands Adventist 5, Anza Hamilton 3 (Wednesday)
Buckley 9, Boron 0
Desert Christian/Lancaster 18, Milken 9
Foothill Tech 3, St. Anthony 2
Palm Valley 11, La Sierra Academy 6
Crean Lutheran 15, Chadwick 0

Second round
Tuesday, 3:15 p.m. unless noted
Sage Hill at Temecula Prep
Lone Pine at Santa Paula
Rancho Christian at Salesian
Flintridge Prep at Burbank Providence, 6 p.m.
Rio Hondo Prep at Calvary Murrieta
Buckley at Redlands Adventist
Desert Christian/Lancaster at Foothill Tech
Crean Lutheran at Palm Valley

DIVISION 7
First round, Thursday
Einstein 3, Valley Christian/Santa Maria 1

First round
Friday, 3:15 p.m. unless noted
Excelsior, bye
Apple Valley Christian at Immanuel Christian
Trinity Classical at Moreno Valley Calvary Chapel
Environmental Charter vs. New Roads at Clover Park (Santa Monica)
Valley Christian/Santa Maria vs. Einstein (Thursday)
Public Safety Academy at Hesperia Christian
Riverside Prep at St. Michael's Prep, 2 p.m.
Calvary Baptist at Faith Baptist
Trona at Rolling Hills Prep
Avalon at Thousand Oaks Hillcrest Christian, 1 p.m.
Lucerne Valley at San Jacinto Valley Academy
Valley Torah at Animo Leadership, 2 p.m.
Lake Arrowhead Christian at Academy for Academic Excellence
Lennox Academy vs. St. Monica Academy
Valley International/Santa Clarita at Coast Union, 3:30 p.m.
Santa Clarita Christian, bye


See archived 'Sports' stories »
 


Other Varsity coverage:
Inland Empire
Search Players


Football:

Santa Ana 14, Rancho Christian 52 - 01:01 4th QT - Completed

Football:

Calabasas 35, Capistrano Valley 14 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

St. John Bosco 21, Mater Dei 14 - 00:33 2nd QT - Completed

Football:

Edison 44, La Mirada 24 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

Burbank 21, Yorba Linda 31 - 00:00 4th QT - Completed

Soccer:

El Modena 2, Orange Lutheran 2 - 45:00 2nd Half - Completed

Basketball:

Eisenhower 28, Mater Dei 93 - 02:00 4th QT - Completed

Basketball:

Santa Fe 65, Foothill 53 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

Valencia/Valencia 35, San Clemente 41 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

El Modena 21, Yorba Linda 28 - 00:00 4th QT - Completed