Scores and an updated schedule for the CIF-SS boys volleyball playoffs.
BOYS VOLLEYBALL
DIVISION 1
Results
First round, Tuesday
Huntington Beach d. Esperanza, 25-18, 25-17, 25-16
Beckman d. Santa Margarita, 21-25, 25-20, 26-24, 25-19
Harvard-Westlake d. Santa Barbara, 25-21, 20-25, 25-23, 19-25, 19-17
San Clemente d. Redondo, 19-25, 25-12, 25-19, 25-17
Mira Costa d. Dos Pueblos, 25-15, 23-25, 25-17, 25-18
Servite d. Laguna Hills, 21-25, 25-23, 23-25, 25-23, 15-12
El Dorado d. Alemany, 23-25, 25-18, 25-23, 25-22
Newbury Park d. Newport Harbor, 25-17, 25-18, 25-22
Corona del Mar d. Trabuco Hills, 25-18, 25-15, 25-9
Mater Dei d. Notre Dame/SO, 22-25, 18-25, 25-18, 25-15, 25-10
Foothill d. Tesoro, 28-26, 25-22, 25-13
Westlake d. San Marcos, 25-16, 25-22, 25-23
Dana Hills d. JSerra, 25-13, 25-10, 25-23
Los Alamitos d. Irvine, 25-16, 25-17, 25-13
Palos Verdes d. Thousand Oaks, 25-11, 25-16, 25-17
Loyola d. St. John Bosco, 25-14, 23-25, 25-17, 25-21
Schedule
Second round, Thursday, 7 p.m.
Beckman at Huntington Beach
San Clemente at Harvard-Westlake
Servite at Mira Costa
Newbury Park at El Dorado
Corona del Mar at Mater Dei
Foothill at Westlake
Dana Hills at Los Alamitos
Palos Verdes at Loyola
****************
DIVISION 2
Results
First round, Tuesday
Oak Park d. Long Beach Wilson, 25-10, 25-11, 25-11
Norco d. El Toro, 25-10, 25-22, 25-23
Canyon/CC d. Temple City, 27-25, 23-25, 25-20, 25-16
Crescenta Valley d. South Torrance, 28-30, 25-19, 21-25, 25-21, 15-13
Aliso Niguel d. West Ranch, 25-10, 25-16, 25-12
La Canada d. El Modena, 11-25, 25-23, 25-17, 25-18
Lakewood d. Burbank, 25-16, 25-23, 25-16
Laguna Beach d. Santiago/Corona, 25-17, 25-15, 25-15
Burbank Burroughs d, West Torrance, 25-21, 25-20, 25-20
La Sierra d. Godinez, 26-24, 26-24, 25-20
Camarillo d. Canyon, 25-18, 25-22, 28-26
South Pasadena d. Long Beach Jordan, 25-20, 25-18, 22-25, 25-13
Royal d. Long Beach Poly, 25-21, 18-25, 25-27, 25-21, 15-11
Capistrano Valley d. Costa Mesa, 25-16, 25-19, 20-25, 25-22
Torrance d. Hillcrest, 25-20, 25-12, 22-25, 25-16
Valencia d. Arcadia, 25-15, 25-14, 25-21
Results
Second round, Thursday, 7 p.m.
Norco at Oak Park
Crescenta Valley at Canyon/Canyon Country
La Canada at Aliso Niguel, 6 p.m.
Laguna Beach at Lakewood
Burbank Burroughs at La Sierra
South Pasadena at Camarillo
Royal at Capistrano Valley
Valencia at Torrance
******************
DIVISION 3
Results
First round, Tuesday
El Segundo d. Mission Prep, 25-9, 25-10, 25-10
Paramount d. Heritage Christian, 26-24, 27-25, 18-25, 25-16
San Gabriel d. Vista Murrieta, 25-10, 25-20, 25-14
Bishop Montgomery d. Highland, 25-15, 21-25, 25-22, 17-25, 15-11
Warren d. Santa Ana, 25-18, 25-21, 25-23
Santa Monica d. Carpinteria, 25-18, 25-12, 25-11
Righetti d. Brentwood, 20-25, 25-21, 25-18, 25-20
Paloma Valley d. Bell Gardens, 25-20, 25-18, 25-13
Arroyo Grande d. Salesian, 25-16, 25-10, 25-13
Hemet d. Alhambra, 27-25, 25-23, 25-17
Viewpoint d. Whittier Christian, 25-15, 25-17, 25-21
Quartz Hill d. Loara, 25-12, 25-17, 25-12
Gahr d. Cerritos Valley Christian, 25-17, 25-21, 23-25, 25-20
Culver City d, Cate, 25-16, 25-20, 25-22
San Luis Obispo d. Westminster, 25-14, 24-26, 25-15, 25-15
Cathedral d. Perris, 25-12, 25-15, 25-13
Schedule
Second round, Thursday, 7 p.m. unless noted
El Segundo at Paramount
San Gabriel at Bishop Montgomery
Warren at Santa Monica
Paloma Valley at Righetti
Hemet at Arroyo Grande, 5:30 p.m.
Quartz Hill at Viewpoint
Culver City at Gahr
Cathedral at San Luis Obispo, 4 p.m.
******************
DIVISION 4
Results
First round, Tuesday
Saddleback Valley Christian d. Whitney, 25-17, 25-12, 25-15
Chadwick d. Oxnard, 30-28, 25-23, 26-24
Redlands d. Templeton, 25-9, 25-14, 25-13
Magnolia d. Kennedy, 22-25, 25-11, 25-21, 25-16
Tustin d. Redlands East Valley, 25-16, 25-9, 25-14
Cerritos d. St. Anthony, 25-18, 25-17, 25-21
Crean Lutheran d. Bolsa Grande, 25-10, 25-13, 25-21
Santa Ynez d. Rio Hondo Prep, 25-8, 25-17, 25-18
St. Margaret’s d. Pacifica/Oxnard, 25-9, 25-9, 25-20
Yucaipa d. Morro Bay, 25-18, 30-28, 25-21
Katella d. Orangewood Academy, 25-16, 25-12, 25-20
Garden Grove d. Mayfair, 25-11, 25-23, 25-17
Flintridge Prep d. Sage Hill, 25-19, 25-15, 25-19
Rio Mesa d. Santa Ana Valley, 25-17, 25-17, 25-13
St. Monica d. Pacifica, 25-18, 25-19, 22-25, 25-23
Bellflower d. La Quinta, 25-11, 25-23, 25-20
Schedule
Second round, Thursday, 7 p.m.
Saddleback Valley Christian at Chadwick
Redlands at Magnolia
Cerritos at Tustin
Santa Ynez at Crean Lutheran
St. Margaret’s at Yucaipa
Katella at Garden Grove
Rio Mesa at Flintridge Prep
St. Monica at Bellflower
****************
DIVISION 5
Schedule
First round, Tuesday
Damien d. Sierra Vista, 25-18, 25-16, 25-11
Indian Springs d. Emerson, 25-15, 25-20, 25-10
Oakwood d. Providence, 25-8, 25-5, 25-8
La Serna d. Le Lycee, 25-18, 25-12, 25-9
Ganesha d. CAMS, 25-13, 25-18, 25-10
Loma Linda Academy d. Bellarmine-Jefferson, 25-15, 25-7, 25-15
San Gabriel Academy d. Holy Martyrs, 27-25, 27-25, 25-12
Santa Fe d. California Military, 25-10, 25-8, 25-15
Laguna Blanca d. Calvary Murrieta, 25-5, 25-9, 25-17
Providence/Burbank d. Pilibos, 25-7, 25-8. 25-8
West Covina d. Southwestern Academy, 25-8, 25-5, 25-10
Ontario Christian d. St. Genevieve, 25-22, 25-22, 21-25, 19-25, 16-14
Vistamar d. Waverly, 25-8, 25-10, 25-6
El Rancho d. Pomona, 25-18, 25-9, 25-14
Nuview Bridge d. Capistrano Valley Christian, 25-21, 25-19, 25-22
Arrowhead Christian d. Pacifica Christian, 25-19, 25-12, 25-14
Schedule
Second round, Thursday, 7 p.m.
Indian Springs at Damien
Oakwood at La Serna
Loma Linda Academy at Ganesha
Santa Fe at San Gabriel Academy
Burbank Providence at Laguna Blanca
West Covina at Ontario Christian
Vistamar at El Rancho
Arrowhead Christian at Nuview Bridge