Search:

Softball playoffs: Updated schedule (2nd round)

OCVARSITY.COM

Updated schedule for the second round of the CIF-SS softball playoffs.

SOFTBALL

DIVISION 1
Second round, Tuesday, 3:15 p.m.
Santiago/Corona at Los Osos
El Modena at Huntington Beach
West Ranch at Lakewood
Etiwanda at Murrieta Valley
Orange Lutheran at Los Alamitos
Canyon at Chino Hills
Great Oak at Norco
Pacifica/GG at Valencia

DIVISION 2
Second round, Tuesday, 3:15 p.m.
Arroyo Grande at Mission Viejo
Camarillo at Sunny Hills
South Hills at Villa Park
Agoura at Citrus Valley
Valley View at Foothill
Glendora at Westlake
Simi Valley at Oaks Christian
Yucaipa at Capistrano Valley

DIVISION 3
Second round, Tuesday, 3:15 p.m.
Grand Terrace at Tesoro
St. Paul at Cerritos
Burroughs/B at Laguna Hills
Gahr at Santa Fe
Burbank at Bishop Amat
Warren at San Clemente
Montclair at Redondo
La Serna at Notre Dame/SO

DIVISION 4
Second round, Tuesday, 3:15 p.m.
Highland at La Quinta
Temescal Canyon at Apple Valley
Ramona at Segerstrom
El Segundo at North Torrance
Torrance at Oak Hills
Santa Monica at Loara
Aquinas at Ocean View
Dos Pueblos at Knight

DIVISION 5
Second round, Tuesday, 3:15 p.m. unless noted
Lompoc at St. Bonaventure
Louisville at Sierra Vista
Edgewood at San Dimas
Mary Star at Schurr
Garden Grove at St. Monica
Silverado at Sacred Heart/F, WEDNESDAY
Calvary Chapel/SA at Montebello
Moreno Valley at Cabrillo/L

DIVISION 6
Second round, Tuesday, 3:15 p.m.
Oxford Academy at Savanna
Pasadena Poly at Yucca Valley
Windward at Alverno
St. Anthony at Vasquez
Webb at Sierra Canyon
Katella at Desert
Chadwick at Anaheim
Paraclete at Boron

DIVISION 7
First round, Friday, 4 p.m.
Einstein at Valley Christian/Santa Maria
Second round, Tuesday, 3:15 p.m.
Rolling Hills Prep at Calvary Murrieta
St. Monica Academy at Pacifica Christian
University Prep at Upland Christian
Coast Union at Santa Clara
Faith Baptist at California Lutheran
Bishop Diego at Academy of Careers & Exploration
Einstein/Santa Maria Valley Christian winner at Animo Leadership
Archer at Grace Brethren

**************

THURSDAY'S SCORES

DIVISION 1
First round
El Modena 18, Mater Dei 3
Huntington Beach 1, Cypress 0
West Ranch 2, Edison 0
Etiwanda 5, Yorba Linda 0
Los Alamitos 11, Kennedy 0
Orange Lutheran 13, Long Beach Millikan 1
Canyon/A 10, Hart 0
Pacifica 11, Upland 1

DIVSION 2
First round
Mission Viejo 12, Newbury Park 2
Sunny Hills 3, Redlands East Valley 0
Villa Park 4, Canyon Springs 3 (8)
Citrus Valley 5, Aliso Niguel 4 (9)
Foothill 6, Moorpark 1
Westlake 1, La Habra 0 (12)
Simi Valley 3, Fullerton 0
Capistrano Valley 6, Oxnard 1

DIVISION 3
First round
Tesoro 5, Irvine 4
Laguna Hills 9, Mira Costa 4 (9)
San Clemente 5, Northwood 3

DIVISION 4
First round
Segerstrom 10, Valley Christian 0
Loara 10, Rialto 2
Ocean View 4, La Canada 3

DIVISION 5
First round
Lompoc 10, Godinez 0
Schurr 2, Rancho Alamitos 1
Garden Grove 7, Estancia 0
Calvary Chapel/SA 7, La Quinta/W 2

DIVISION 6
First round
Savanna 19, Lone Pine 0
Oxford Academy 11, Saddleback Valley Chr. 4
Katella 18, Bloomington Chr. 1




See archived 'Sports' stories »
 


Other Varsity coverage:
Inland Empire
Search Players


Football:

Santa Ana 14, Rancho Christian 52 - 01:01 4th QT - Completed

Football:

Calabasas 35, Capistrano Valley 14 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

St. John Bosco 21, Mater Dei 14 - 00:33 2nd QT - Completed

Football:

Edison 44, La Mirada 24 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

Burbank 21, Yorba Linda 31 - 00:00 4th QT - Completed

Soccer:

El Modena 2, Orange Lutheran 2 - 45:00 2nd Half - Completed

Basketball:

Eisenhower 28, Mater Dei 93 - 02:00 4th QT - Completed

Basketball:

Santa Fe 65, Foothill 53 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

Valencia/Valencia 35, San Clemente 41 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

El Modena 21, Yorba Linda 28 - 00:00 4th QT - Completed