Search:

CIF-SS girls volleyball playoff bracket: Div. 5A

OCVARSITY.COM

All games start at 7 p.m. unless noted

CIF-SS GIRLS VOLLEYBALL- DIV. 5-A
*Home Team
1st round
Nov. 6
2nd round
Nov. 8
QTR finals
Nov. 10
Semifinals
Nov. 13
Finals
Nov. 17, Cypress College, 5:30 p.m.

St. Monica Acad.*

Bye

St. Monica Acad.*

25-10, 25-14, 25-10

University Prep

 

St. Monica Acad.

25-18, 25-16, 25-21

Lake Arrowhead Chr.*

St. Monica Acad.*

25-21, 25-8, 25-20

Riverside Christian

St. Monica Acad.

Orangewood Academy won, 25-14, 15-25, 25-18, 22-25, 15-12


 

San Fernando Val. Ac.*

University Prep

25-18, 25-18, 19-25, 22-25, 15-12

Shalhevet*

Eastside Chr.

25-7, 25-7, 25-6

Eastside Christian*

Lake Arrowhead Chr.

(3-1)

 

Lake Arrowhead Chr.*

28-26, 25-14, 25-13

San Jacinto Val. Acad.

Riverside Chr.*

25-6, 25-18, 25-17

Concordia/S

Riverside Christian

25-11, 25-23, 25-13

Marywood/PV*

Riverside Christian*

Trona

Avalon*

Marywood/Palm Valley

25-20, 25-20, 23-25, 20-25, 15-8

Riverside Prep*

25-6, 25-18, 25-17

New Harvest Chr.

Riverside Prep

Trona*

21-25, 25-22, 24-26, 26-24, 15-10

Trona*

Bye

Orangewood Acad.*

Bye

Orangewood Acad.*

25-18, 25-7, 25-28

Baker Valley

Orangewood Acad.*

25-15, 25-18, 26-24

Nuview Bridge

Orangewood Acad.

17-25, 25-15, 28-26, 25-13

Temecula Prep*

 

Baker Valley*

25-9, 25-14, 25-11

Westmark

Newbury Park Adv.*

Packinghouse Chr.

25-19, 26-24, 25-19

Packinghouse Christian*

Nuview Bridge

25-22, 25-12, 25-18

Nuview Bridge*

25-16, 25-18, 25-19

Calvary Baptist

Le Lycee*

West Shores

27-25, 25-19, 25-14

West Shores*

18-25, 25-19, 25-18, 25-14

Pacific Lutheran

West Shores*

Temecula Prep

(3-1)

Pacific Lutheran*

25-12, 25-23, 25-7

Hillcrest Chr./TO

Bethel Chr./L*

25-22, 25-20, 25-18

Tarbut V Torah

Bethel Christian/L

Temecula Prep*

25-20, 25-6, 25-18

Temecula Prep*

Bye



See archived 'Sports' stories »
 


Other Varsity coverage:
Inland Empire
Search Players


Football:

Edison 44, La Mirada 24 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

Burbank 21, Yorba Linda 31 - 00:00 4th QT - Completed

Soccer:

El Modena 2, Orange Lutheran 2 - 45:00 2nd Half - Completed

Basketball:

Eisenhower 28, Mater Dei 93 - 02:00 4th QT - Completed

Basketball:

Santa Fe 65, Foothill 53 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

Valencia/Valencia 35, San Clemente 41 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

El Modena 21, Yorba Linda 28 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

Lompoc 34, Corona del Mar 35 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

Laguna Beach 27, Santa Ana 66 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

Rancho Cucamonga 21, Mater Dei 48 - 07:10 4th QT - Completed