The Register’s All-County boys track and field team for 2014.
*************
Alphabetical order; all running events in meters
*CIF-SS Masters qualifiers
100
Quinton Bell, Costa Mesa, Sr.*; Curtis Godin, Mater Dei, Sr.*; Justin Hunter, Dana Hills, Sr.; Logan Obbards, Mission Viejo, Sr.
200
Quinton Bell, Costa Mesa, Sr.*; Curtis Godin, Mater Dei, Sr.*; Dante Pettis, JSerra, Sr.*; Gabe Warner, Woodbridge, Jr.*
400
Matt Hurst, Corona del Mar, Sr.*; Nick Van Vliet, Dana Hills, Sr.; Gabe Warner, Woodbridge, Jr.*
800
Thomas Heib, Los Alamitos, So.*; Cooper Kossick, Edison, Jr.*; Eamon Smythe, Edison, Sr.*
1,600
Garrett Corcoran, Villa Park, Sr*.; Sydney Gidabuday, El Modena, Sr.*; George Gleason, Huntington Beach, Jr.*; Brennon Koryta, Brea Olinda, Sr.*; Jake Ogden, Dana Hills, So.*; Austin Tamagno, Brea Olinda, So.*
3,200
Garrett Corcoran, Villa Park, Sr.*; Sydney Gidabuday, El Modena, Sr.; Spencer Keith, Corona del Mar, Sr.*; Austin Tamagno, Brea Olinda, So.*
110 HURDLES
Tyler Rios, Los Alamitos, Sr.*; Austin Tinsley, Santa Margarita, Sr.
300 HURDLES
AJ Beynon, Edison, Jr.*; Diego Courbis, Mission Viejo, Sr.*; Tyler Rios, Los Alamitos, Sr.*; Austin Tinsley, Santa Margarita, Sr.*
400 RELAY
Woodbridge*, Mater Dei*
1,600 RELAY
Woodbridge*
HIGH JUMP
AJ Beynon, Edison, Jr.*; Mitchell Bland, Tesoro, Sr.*; Matt Dispenza, Marina, Sr.; Dallas Hartman, Mission Viejo, Sr.*; Myles Hawkins, Orange Lutheran, Sr.; Hunter Kist, Edison, Sr.*; CJ McCord, Sage Hill, Jr.*; Quinten Pounds, Cypress, Jr.*; Alex Wilde, Corona del Mar, Sr.;
LONG JUMP
Diego Courbis, Mission Viejo, Sr.*; Jeremiah Harris, Orange Lutheran, Jr.*; Lee Mitchell III, Tesoro, Sr.*; Arik Nesbit, San Clemente, Sr.*; Dante Pettis, JSerra, Sr.*
TRIPLE JUMP
Mitchell Bland, Tesoro, Sr.*; Matt Dispenza, Marina, Sr.; Myles Hawkins, Orange Lutheran, Sr.*; Arik Nesbit, San Clemente, Sr.*
POLE VAULT
David Bean, Orange Lutheran, Sr.*; Parker Curry, Santa Margarita, Sr.*; Christopher Doerr, Trabuco Hills, So.*; Carl Johansson, Orange Lutheran, Sr.*; Luke Newman, Trabuco Hills, Jr.*; Tommy Nord, Mater Dei, Sr.*; Riley Turner, Mater Dei, Sr.*
SHOT PUT
Kelsey Benoit, San Clemente, Sr.*; Malik McMorris, Mater Dei, Jr.*; Bronson Osborn, Esperanza, Fr.*; Michael Sota, Valencia, Sr.*; William Truong, Esperanza, Sr.*
DISCUS
Kelsey Benoit, San Clemente, Sr.*; Rocky Fenton, San Clemente, Sr.*; Malik McMorris, Mater Dei, Jr.*; Luke Wattenberg, JSerra, So.*
The Register’s All-County team is comprised of athletes who qualified for and competed in the CIF-SS Masters Meet along with reporter observations.
Contact the writer: amorales@ocregister.com