Search:

Laguna Beach Trophy Invitational results

CONTRIBUTING WRITER

Laguna Beach Trophy Invitational
At Laguna Beach High
BOYS TRACK
100 – 1. Bowens (Long Beach Poly) 11.23; 2. Cunningham (Marina) 11.26; 3. Dravis (Orange Lutheran) 11.27
200 – 1. Bowens (Long Beach Poly) 22.22; 2. Mitchell (Santa Margarita) 22.6; 3. Humphrey (Long Beach Poly) 23.06
400 – 1. Mitchell (Santa Margarita) 48.93; 2. Riley (Servite) 49.33; 3. Fitschen (Orange Lutheran) 50.78
800 – 1. Bix (West Torrance) 1:58.22; 2. Rubi (Green Valley) 1:58.81; 3. Bush (Tesoro) 1:58.83
1600m – 1. White (San Juan Hills) 4:23; 2. Baddour (West Torrance) 4:26; 3. Turner (Dana Hills) 4:27
3200m – 1. Coppi (Dana Hills) 9:03; 2. Burkhardt (JSerra) 9:04; Ogden (Dana Hills) 9:05
100HH – 1. Kuehnel (Sage Hill) 15.11; 2. Johnson (Long Beach Poly) 15.25; Sandoval (Servite) 15.26
300IH – 1. Ward (Servite) 39.84; 2. Bibbs (Oceanside) 41.28; 3. Sandoval (Servite) 41.3
400m relay – 1. Marina 42.67; 2. Servite 42.96; 3. Long Beach Poly 43.14
1600m relay – 1. Servite 3:26; 2. Marina 3:28; 3. Dana Hills 3:31.4
HJ – 1. Harris (Basic) 6-6; 2. Kuehnel (Sage Hill) 6-4; 3. Hlavin (JSerra) 6-2
LJ – 1. Wilson (Santa Margarita) 20-9; 2. McCord (Sage Hill) 20-8; 3. Ben-Yisrael (Valencia) 20-7
TJ – 1. Akahi (Beckman) 43-3; 2. Kappes (Dana Hills) 42-3; 3. Hepner (El Modena) 39-9.5
PV – 1. Gordon (Marina) 15-3; 2. Perez (Basic) 14-3; T3. Escalera (Sage Hill) 13-9; T3. O’Connell (Servite) 13-9
SP – 1. Lenford (Oceanside) 60-10.5; 2. Arnold (Marina) 54-5.75; 3. Tsu (Marina) 52-8.25
DT – 1. Krasnoperov (Pasadena Poly) 173-1; 2. Arnold (Marina) 162-8; 3. Lenford (Oceanside) 161-4

GIRLS TRACK
100 – 1. Obinma (Rosary) 12.57; 2. Wehrly (Trabuco Hills) 12.64; 3. Jordan (Green Valley) 12.73
200 – 1. Drysch (Santa Margarita) 25.85; 2. Predium (Long Beach Poly) 26.64; 3. Tidwell (Warren) 26.65
400 – 1. Putnam (Laguna Beach) 57.91; 2. Drysch (Santa Margarita) 58.64; 3. Gray (Trabuco Hills) 1:00.97
800 – 1. Penn (Corona Centennial) 2:14.57; 2. Gehrich (Tesoro) 2:15:05; 3. Camarena (San Juan Hills) 2:22.44
1600m – 1. Gehrich (Tesoro) 5:11; 2. Daly (Dana Hills) 5:12; 3. Powers (Corona del Mar) 5:16
3200m – 1. Camarena (San Juan Hills) 11:01.42; 2. Vincent (El Dorado) 11:03.54; 3. Kaloroumakis (Dana Hills) 11:05
100HH – 1. Jordan (Green Valley) 14.72; 2. Gerardo (Santa Margarita) 15.49; 3. Scott (Beckman) 16.0
300IH – 1. Corrin (Harvard-Westlake) 44.3; 2. Putnam (Laguna Beach) 45.21; 3. Jordan (Green Valley) 46.23
400m relay – 1. Rosary 49.98; 2. Trabuco Hills 50.59; 3. San Juan Hills 51.71
1600m relay – 1. Green Valley 4:08; 2. Dana Hills 4:09; 3. Tesoro 4:23
HJ – 1. D’Amico (West Torrance) 5-2; T2. Newman (Trabuco Hills) 5-0; T2. Bentley (Orange Lutheran) 5-0
LJ – 1. Corrin (Harvard-Westlake) 19-4; 2. Barret (Long Beach Poly) 17-6; 3. Rodriguez (Green Valley) 16-5
TJ – 1. Nash (Calvin Christian) 35-9; 2. Weeks (Santa Margarita) 35-2; 3. Thomas (Green Valley) 34-8
PV – 1. Coombs (Orange Lutheran) 11-6; T2. Gerardo (Santa Margarita) 10-6; T2. Scott (Beckman) 10-6
SP – 1. Sale (Los Alamitos) 39-5.75; 2. Cenan (Laguna Beach) 38-10; 3. Pedro (Trabuco Hills) 36-8.25
DT – 1. Uipi (Orange Lutheran) 131-1; 2. Sale (Los Alamitos) 128-3; 3. Cooper (Corona del Mar) 126-5


See archived 'Sports' stories »
 


Other Varsity coverage:
Inland Empire
Search Players


Football:

Santa Ana 14, Rancho Christian 52 - 01:01 4th QT - Completed

Football:

Calabasas 35, Capistrano Valley 14 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

St. John Bosco 21, Mater Dei 14 - 00:33 2nd QT - Completed

Football:

Edison 44, La Mirada 24 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

Burbank 21, Yorba Linda 31 - 00:00 4th QT - Completed

Soccer:

El Modena 2, Orange Lutheran 2 - 45:00 2nd Half - Completed

Basketball:

Eisenhower 28, Mater Dei 93 - 02:00 4th QT - Completed

Basketball:

Santa Fe 65, Foothill 53 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

Valencia/Valencia 35, San Clemente 41 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

El Modena 21, Yorba Linda 28 - 00:00 4th QT - Completed