Search:

Track results: Trabuco Hills Invitational (4-4-15)

CONTRIBUTING WRITER

BOYS TRACK
Trabuco Hills Invitational
At Trabuco Hills High

100m – 1. Patton (Woodbridge) 10.85; 2. Young (Woodbridge) 10.99; 3. McGrew (St. John Bosco) 11.02

200m – 1. Patton (Woodbridge) 22.02; 2. Mitchell (St. John Bosco) 22.08; 3. Young (Woodbridge) 22.19

400m – 1. Long (Gahr) 49.48; 2. Howard (Long Beach Poly) 50.10; 3. Booker-Currin (Mission Viejo) 50.28

800m – 1. Dunne (San Clemente) 1:54.70; 2. Estrada (St. John Bosco) 1:56.45; 3. Kossick (Edison) 1:56.74

1600m – 1. Zabilski (Saugus) 4:16.89; 2. Magana (Costa Mesa) 4:17.94; 3. Kushen (Tesoro) 4:23.32

3200m – 1. Coppi (Dana Hills) 9:14.67; 2. Gregory-Grimes (Quartz Hill) 9:24.56; 3. Serna (Loara) 9:25.18

110HH – 1. Hurd (Trabuco Hills) 14.86; 2. Paton (Mission Viejo) 15.02; 3. Meech (San Juan Hills) 15.03

300IH – 1. Meech (San Juan Hills) 37.84; 2. Paton (Mission Viejo) 38.53; 3. Hurd (Trabuco Hills) 38.83

400m relay – 1. Woodbridge 41.70; 2. Gahr 42.16; 3. St. John Bosco 42.21

1600m relay – 1. Long Beach Poly 3:20.78; 2. Woodbridge 3:24.08; 3. St. John Bosco 3:25.91

HJ – 1. Howard (Long Beach Poly) 6-06; 2. Lee (Trabuco Hills) 6-06; 3. McCord (Sage Hill) 6-04

LJ – 1. Howard (Long Beach Poly) 22-00.5; 2. Gonzalez (Garden Grove) 20-10.5; 3. Robinson (Kennedy) 20-09.5

TJ – 1. Robinson (Kennedy) 43-03; 2. Gonzalez (Garden Grove) 42-10; 3. King (Artesia) 42-01

PV – 1. Brown (La Costa Canyon) 13-09; 2. Zavaleta (ML King) 13-03; 3. Zapien (California) 13-03

SP – 1. Katnik (St. John Bosco) 66-00; 2. Wattenberg (JSerra) 53-05.5; 3. Meyer (Esperanza) 52-07

DT – 1. Morgan (Shadow Hills) 166-07; 2. Katnik (St. John Bosco) 165-06; 3. Wattenberg (JSerra) 157-03

GIRLS TRACK
Trabuco Hills Invitational
At Trabuco Hills High

100m – 1. Perkins (Long Beach Poly) 12.04; 2. Miles (Long Beach Poly) 12.11; 3. Augustine (Long Beach Poly) 12.11

200m – 1. Augustine (Long Beach Poly) 24.63; 2. Richardson (Walnut) 24.73; 3. Perkins (Long Beach Poly) 24.78

400m – 1. Richardson (Walnut) 56.53; 2. McCullough (El Toro) 57.48; 3. Gibson (Etiwanda) 58.54

800m – 1. Janes (Saugus) 2:12.78; 2. Brumley (Tesoro) 2:14.86; 3. Gallardo (Bishop Amat) 2:15.96

1600m – 1. Hill (Etiwanda) 4:58.02; 2. Pietrzyk (Malibu) 4:58.14; 3. Ortega (Saugus) 4:59.76

3200m – 1. Graves (Citrus Valley) 10:50.76; 2. Palomino (Bishop Amat) 11:03.31; 3. Margolis (Trabuco Hills) 11:04.61

100HH – 1. Bender (Newport Harbor) 15.17; 2. Ainsworth (Long Beach Poly) 15.73; 3. N. Merritt (Santa Margarita) 15.79

300IH – 1. Walker (La Sierra) 44.76; 2. Banner (Buena Park) 46.28; 3. Avila (Walnut) 46.40

400m relay – 1. Long Beach Poly A 46.88; 2. Long Beach Poly B 49.08; 3. Trabuco Hills 49.26

1600m relay – 1. El Toro 4:02.46; 2. Bishop Amat 4:04.32

HJ – 1. Eddleman (Huntington Beach) 5-04; 2. Williams (Long Beach Poly) 5-00; T3. Jones (Godinez) 5-0; T3. Acholonu (Downey) 5-00; T3. Kutzer (South Pasadena); T3. Pink (Glendora) 5-00; T3. Gaines (Citrus Valley) 5-00

LJ – 1. Johnson (El Toro) 18-00.5; 2. Kutzer (South Pasadena) 17-07.5; 3. Gaston (Long Beach Poly) 16-11.75

TJ – 1. Ainsworth (Long Beach Poly) 36-08; 2. Gaston (Long Beach Poly) 35-09; 3. Allman (Trabuco Hills) 35-02.5

PV – 1. K. Merritt (Santa Margarita) 13-07; 2. Thomas (Santa Margarita) 12-01; 3. Scharmann (Tesoro) 11-07

SP – 1. Williams (Mission Viejo) 38-00.75; 2. A La Torre (Newport Harbor) 36-03.25; 3. Gillis (San Clemente) 35-06.50

DT – 1. A La Torre (Newport Harbor) 136-03; 2. DeSilva (Mission Viejo) 124-09; 3. Gillis (San Clemente) 123-07


See archived 'Sports' stories »
 


Other Varsity coverage:
Inland Empire
Search Players


Football:

Santa Ana 14, Rancho Christian 52 - 01:01 4th QT - Completed

Football:

Calabasas 35, Capistrano Valley 14 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

St. John Bosco 21, Mater Dei 14 - 00:33 2nd QT - Completed

Football:

Edison 44, La Mirada 24 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

Burbank 21, Yorba Linda 31 - 00:00 4th QT - Completed

Soccer:

El Modena 2, Orange Lutheran 2 - 45:00 2nd Half - Completed

Basketball:

Eisenhower 28, Mater Dei 93 - 02:00 4th QT - Completed

Basketball:

Santa Fe 65, Foothill 53 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

Valencia/Valencia 35, San Clemente 41 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

El Modena 21, Yorba Linda 28 - 00:00 4th QT - Completed