The CIF-SS boys soccer playoff pairings were released Monday.
CIF-SS BOYS SOCCER PLAYOFFS
All game times are TBD
DIVISION 1
First round, Friday
Peninsula at Cathedral
Los Alamitos at El Toro
Bell Gardens at Notre Dame/Sherman Oaks
St. John Bosco at Tesoro
St. Francis at Paramount
San Clemente at Sunny Hills
Mira Costa at Santa Ana
Long Beach Jordan at Servite
Century at Santa Barbara
Loyola at Simi Valley
Downey at Montebello
Palos Verdes at Millikan
Warren at Edison
Mission Viejo at Santa Margarita
Harvard-Westlake at Redondo
Centennial/Corona at Redlands East Valley
DIVISION 2
First round, Friday
Fontana at Godinez
Dos Pueblos at San Luis Obispo
Moorpark at Katella
Capistrano Valley at Corona del Mar
Palm Desert at El Rancho
Arlington at Chino Hills
Foothill at ML King
Pioneer Valley at Hueneme
Ventura at Valencia/Placentia
Loara at Laguna Hills
Pacifica/Oxnard at Agoura
Rancho Verde at Norte Vista
Schurr at Riverside Poly
Arroyo Grande at Santa Maria
Santiago/Corona at Bloomington
Chaffey at La Quinta
DIVISION 3
First round, Friday
Diamond Bar at Santiago/Garden Grove
Citrus Valley at Summit
Camarillo at Crescenta Valley
Bishop Amat at West Torrance
Saddleback at Santa Ana Valley
Thousand Oaks at Claremont
La Sierra at Fullerton
Lakewood at Valencia
California at Salesian
Northwood at Brea Olinda
Paso Robles at Estancia
Westminster at Burroughs/Burbank
Santa Ynez at El Dorado
Channel Islands at Santa Fe
Newport Harbor at Long Beach Wilson
Palm Springs at South Torrance
DIVISION 4
Wild card round, Wednesday
A: Littlerock at Muir
First round, Friday
Winner A at Desert Mirage
Hart at Cabrillo/Lompoc
La Mirada at Upland
Western at Chaparral
Palmdale at Temescal Canyon
Bellflower at Yorba Linda
Patriot at Cathedral City
Lawndale at Garden Grove
Los Osos at Carter
Colony at Coachella Valley
Highland at Saugus
Lompoc at Culver City
Hoover at Glendora
Oaks Christian at Norwalk
Great Oak at Tahquitz
Buena Park at University
DIVISION 5
Wild card round, Wednesday
A: Laguna Beach at Temecula Valley
First round, Friday
Winner A at Montclair
Perris at Apple Valley
South El Monte at Chino
Santa Monica at Mayfair
Redlands at Indian Springs
Leuzinger at Firebaugh
Crossroads at Santa Paula
Mountain View at Garey
Jurupa Hills at Citrus Hill
Sierra Vista at Moreno Valley
Monrovia at El Monte
Walnut at Baldwin Park
Paloma Valley at Oak Hills
Cypress at Animo Leadership
Diamond Ranch at Antelope Valley
Pomona at Rialto
DIVISION 6
Wild card round, Wednesday
A: Crean Lutheran at CAMS
B: Carpinteria at Arroyo
C: Arrowhead Christian at Rancho Alamitos
D: Hawthorne Math/Science at Azusa
E: Woodcrest Christian at Rubidoux
F: Windward at St. Monica
First round, Friday
Winner A at Nogales
Desert Hot Springs at Ontario Christian
Environmental Charter at Webb
La Salle at La Canada
Winner B at Campbell Hall
Maranatha at Granite Hills
Beaumont at Vistamar
Winner C at Dunn
Hesperia at Cerritos Valley Christian
Brentwood at Malibu
Wilson/Hacienda Heights at Mary Star
Winner D at Flintridge Prep
Winner E at Adelanto
South Pasadena at La Puente
Lennox Academy at St. Margaret’s
Winner F at Fillmore
DIVISION 7
Wild card round, Wednesday
A: Academy of Careers & Exploration at Canoga Park AGBU
B: Thacher at Redlands Adventist
C: Whittier Christian at Vasquez
D: Samueli at St. Pius X-St. Matthias
E: Northview at Public Safety Academy
F: Garden Grove at University Prep
G: Foothill Tech at Trinity Classical
H: Upland Christian at Pacific
I: Academy for Academic Excellence at Fairmont Prep
J: Lighthouse Christian at de Toledo
K: Victor Valley at Big Bear
L: Temecula Prep at Aquinas
M: Verbum Dei at Newbury Park Adventist
N: Shalhevet at Mojave
First round, Friday
Winner A at Laguna Blanca
Anza Hamilton at California Military
Winner B at Mammoth
St. Michael’s Prep at Whitney
Winner C at Santa Clara
Winner D at Guidance Charter
Winner E at Einstein
Winner F at Buckley
Winner G at St. Anthony
Winner H at Southlands Christian
Winner I at Desert Christian/Bermuda Dunes
Winner J at Nuview Bridge
Winner K at La Sierra Academy
Winner L at Valley Academy/San Jacinto
Winner M at Providence/Burbank
Winner N at Riverside Prep