Search:

Baseball playoffs: Wednesday's scores, updated schedule

STAFF REPORT

CIF-SS baseball playoff scores from Wedneday's wild-card games and the updated schedule.

BASEBALL

DIVISION 1
Wild-card games, Wednesday
Dana Hills 4, Great Oak 0
Harvard-Westlake 6, Westlake 4
Edison 3, Long Beach Poly 2
Lakewood 10, Notre Dame/Sherman Oaks 7
Kennedy 8, Riverside Poly 7

First round
Friday, 3:15 p.m.
Dana Hills at JSerra
Agoura at Loyola
Corona at Marina
Hart vs. Millikan at Blair Field (Long Beach)
Harvard-Westlake at Riverside North
Vista Murrieta at Aliso Niguel
El Dorado at Valencia
Edison at Cypress
Canyon Springs at Orange Lutheran
Huntington Beach at Santiago/Corona
Tustin at Esperanza
Lakewood at Murrieta Mesa
Norco at Chaminade
Mater Dei at West Ranch
Long Beach Wilson at Oaks Christian
Kennedy at El Toro

DIVISION 2
First round
Thursday, 3:15 p.m. unless noted
Mayfair at South Hills
Paramount at Moorpark
Etiwanda at Carter
San Juan Hills at Foothill
Royal at Damien, 3 p.m.
Oxnard vs. Crescenta Valley
Santa Barbara at Bellflower
Downey at Mission Viejo
Villa Park at Bonita
Arcadia at Dos Pueblos
Cerritos at Rio Mesa
Yucaipa at Simi Valley
Ayala at La Mirada
Rancho Cucamonga at Burroughs/Burbank
Redlands East Valley at Trabuco Hills
Buena at Gahr

DIVISION 3
Wild-card games, Wednesday
Wilson/Hacienda Heights 4, Palmdale 2
Segerstrom 2, Los Altos 1
Elsinore 10, Xavier Prep 4
Righetti 7, Garden Grove 0
Lancaster 9, Palm Springs 8
Palos Verdes 4, Beverly Hills 3 (9)
Paso Robles 5, Cathedral 0

First round
Thursday
La Quinta at Walnut, 3:15 p.m.

Friday, 3:15 p.m. unless noted
Wilson/Hacienda Heights at Redondo, 12:30 p.m.
La Salle at Rancho Alamitos
Segerstrom at San Luis Obispo
Elsinore at Culver City
Orange at Beckman
Charter Oak at Paloma Valley
Covina at La Quinta
Righetti at Quartz Hill
Lancaster at Woodbridge
Arroyo Grande at San Dimas
Palos Verdes at Bishop Amat
El Segundo at Mira Costa
Corona del Mar at Temescal Canyon
Knight at Ocean View
Paso Robles at Palm Desert

DIVISION 4
First round
Thursday, 3:15 p.m. unless noted
Patriot at Don Lugo
Savanna at Laguna Beach
Schurr at California
Fullerton at Torrance
Victor Valley at San Gorgonio
Summit at Sultana
La Sierra at Katella
Alhambra at St. Bonaventure
El Rancho at West Torrance
Apple Valley at Barstow
Calvary Chapel at Montebello
Century at Troy
Santa Fe at Grace Brethren
Rialto at Alta Loma (FRIDAY)
Granite Hills at Ramona
Sonora at Kaiser

DIVISION 5
Wild-card games, Wednesday
Whittier Christian 4, Beaumont 2
Vista del Lago 19, Bassett 7
Aquinas 6, Big Bear 3
Bishop Montgomery 1, Santa Maria 0
Campbell Hall 15, Rosemead 5
Lompoc 7, Azusa 2
Windward 13, Linfield Christian 5
Temple City 5, Mary Star 2
Rancho Mirage 10, Mountain View 2
Ontario Christian 11, El Monte 9
Baldwin Park 3, Twentynine Palms 2
Rubidoux 4, Webb 1

First round
Friday, 3:15 p.m.
Whittier Christian at Woodcrest Christian
Saddleback Valley Christian at South El Monte
Santa Ynez at Sierra Canyon
Vista del Lago at Shadow Hills
Aquinas at Sierra Vista
Tahquitz at Maranatha
Bishop Montgomery at Ganesha
Campbell Hall at Monrovia
Lompoc at Village Christian
Windward at Banning
Temple City at Capistrano Valley Christian
Rancho Mirage at Citrus Hill
Ontario Christian at Cantwell-Sacred Heart
Garey at San Marino
Baldwin Park at Lompoc Cabrillo
Rubidoux at Paraclete

DIVISION 6
First round
Thursday, 3:15 p.m. unless noted
Silver Valley at Sage Hill
Temecula Prep at Desert Christian/Bermuda Dunes
Upland Christian at Santa Paula
Dunn at Lone Pine
Vasquez vs. Salesian
California Lutheran at Rancho Christian
St. Margaret's at Providence/Burbank
Joshua Springs at Flintridge Prep
St. Genevieve at Calvary Murrieta
Fillmore at Rio Hondo Prep
Redlands Adventist 5, Hamilton/Anza 3 (Wednesday)
Boron at Buckley, 4 p.m.
Milken at Lancaster Desert Christian
St. Anthony at Foothill Tech
La Sierra Academy at Palm Valley, 4 p.m.
Chadwick at Crean Lutheran

DIVISION 7
First round
Friday, 3:15 p.m. unless noted
Excelsior, bye
Apple Valley Christian at Immanuel Christian
Trinity Classical at Moreno Valley Calvary Chapel
Environmental Charter vs. New Roads at Clover Park (Santa Monica)
Valley Christian/Santa Maria vs. Einstein (Thursday)
Public Safety Academy at Hesperia Christian
Riverside Prep at St. Michael's Prep, 2 p.m.
Calvary Baptist at Faith Baptist
Trona at Rolling Hills Prep
Avalon at Thousand Oaks Hillcrest Christian, 1 p.m.
Lucerne Valley at San Jacinto Valley Academy
Valley Torah at Animo Leadership, 2 p.m.
Lake Arrowhead Christian at Academy for Academic Excellence
Lennox Academy vs. St. Monica Academy
Valley International/Santa Clarita at Coast Union, 3:30 p.m.
Santa Clarita Christian, bye


See archived 'Sports' stories »
 


Other Varsity coverage:
Inland Empire
Search Players


Football:

Santa Ana 14, Rancho Christian 52 - 01:01 4th QT - Completed

Football:

Calabasas 35, Capistrano Valley 14 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

St. John Bosco 21, Mater Dei 14 - 00:33 2nd QT - Completed

Football:

Edison 44, La Mirada 24 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

Burbank 21, Yorba Linda 31 - 00:00 4th QT - Completed

Soccer:

El Modena 2, Orange Lutheran 2 - 45:00 2nd Half - Completed

Basketball:

Eisenhower 28, Mater Dei 93 - 02:00 4th QT - Completed

Basketball:

Santa Fe 65, Foothill 53 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

Valencia/Valencia 35, San Clemente 41 - 00:00 4th QT - Completed

Football:

El Modena 21, Yorba Linda 28 - 00:00 4th QT - Completed