The schedule for the CIF-SS girls basketball playoff games on Saturday.
GIRLS BASKETBALL
DIVISION 1AA
Second round, Saturday, 7 p.m.
Centennial/Corona at Redondo
St. Anthony at Keppel
Lynwood at Sonora
Vista Murrieta at Canyon/Canyon Country
Norco at Los Alamitos
Valencia at West Torrance
Roosevelt/Eastvale at Great Oak
Orange Lutheran at Oaks Christian
DIVISION 1A
Second round, Saturday, 7 p.m.
Yucaipa at ML King
Valley View at Mira Costa
El Rancho at Antelope Valley
Bishop Montgomery at Agoura
Summit at Huntington Beach
Duarte at Hart
La Canada at Riverside North
Esperanza at Cantwell-Sacred Heart
DIVISION 2AA
Second round, Saturday, 7 p.m.
Rosary at Lakewood
Tustin at Twentynine Palms
JSerra at Dos Pueblos
Arcadia at Los Altos
Arroyo Grande at Rowland
Temescal Canyon at Walnut
Arroyo Valley at Downey
Santa Margarita at Camarillo
DIVISION 2A
Second round, Saturday, 7 p.m.
Torrance at Righetti
Carter at Warren
Segerstrom at Marlborough
Lompoc at La Habra
Ayala at Cabrillo/Lompoc
Covina at Leuzinger
Notre Dame Academy at Glendale
South Pasadena at Aliso Niguel
DIVISION 3AA
Second round, Saturday, 7 p.m.
Glendora at Gabrielino
Royal at Yucca Valley
Pacifica/Oxnard at Gahr
Palos Verdes at Rialto
Thousand Oaks at Cerritos
San Clemente at Trabuco Hills
Tahquitz at Bishop Amat
DIVISION 3A
Second round, Saturday, 7 p.m.
Los Osos at Hemet
Irvine at Crossroads
Rancho Verde at Louisville
Viewpoint at St. Mary’s Academy
Lancaster at Savanna
Moorpark at Beaumont
La Salle at Oxnard
Granite Hills at Flintridge Prep
DIVISION 4AA
Second round, Saturday, 7 p.m.
Palm Desert at Village Christian
Nipomo at St. Bonaventure
Whittier Christian at Cathedral City
Notre Dame/Sherman Oaks at Pasadena
Valley Christian/Cerritos at La Quinta/Westminster
California at Palmdale
Laguna Hills at Godinez
Santa Monica at Oxford Academy
DIVISION 4A
Second round, Saturday, 7 p.m.
Los Amigos at Foothill Tech
Pacific at Santa Ana
Sage Hill at Pioneer
Banning at Pomona
Santa Ynez at Aquinas
Whitney at Holy Martyrs
Knight at Faith Baptist
DIVISION 5AA
First round, Saturday, 7 p.m.
Heritage Christian at St. Monica Academy
La Reina at Rosemead
Pasadena Poly at Buckley
Pilibos at Bishop Diego
Rubidoux at Crean Lutheran
Hesperia Christian at University Prep
Coachella Valley at Mesa Grande Academy
Westridge at California Lutheran
DIVISION 5A
First round, Saturday, 7 p.m.
Thacher at Bell-Jeff
Trinity Classical at Lone Pine
La Puente at California Military
Desert Christian/Bermuda Dunes at San Jacinto Valley Academy
Sherman Indian at Bishop Conaty-Loretto
Mary Star at Pasadena AGBU
Boron at Connelly
Chadwick at Shalhevet
DIVISION 6
Second round, Saturday, 7 p.m.
Rolling Hills Prep at La Sierra Academy
Southlands Christian at Lucerne Valley
Santa Clarita Christian at Coast Union
Providence/Santa Barbara at Linfield Christian
Coastal Christian at #3 Carnegie
Einstein at Calvary Murrieta
Academy of Careers & Exploration at Sacred Heart of Jesus
Grace Brethren at Oakwood